Добавить в закладки

Второе открытое письмо

Из серии "Битва за октябрь!"

Размещаю текст открытого письма на украинском языке.
Все желающие могут скачать его, подписать и отправить по указанным ниже адресам. Очень надеемся, что руководители ФОСУ и Лесхоза услышат нас и примут меры.Голові Державного комітету
лісового господарства України
Шершуну М. Х.
Президенту ФМСУ
Голубченко А.К.


Відкритий лист


Шановні панове керівники і законодавці!
Ми, що підписалися нижче, хочемо звернутися до Вас від імені псових мисливців України і людей, які небайдужі до долі робочого хорта.
Почнемо з того, що полювання з хортами на території України явище досить рідкісне, і регулярно полюють зі своїми собаками усього лише кілька десятків захоплених людей.

Причини малої популярності такого полювання загальновідомі:
- тривала необґрунтована заборона на полювання з хортами при Радянській владі,
- "вузькопрофільність" робочих якостей хортів при тотальному захопленні мисливців універсальними породами,
- певні складнощі утримання собак в місті, а також притравки і підготовки до поля,
- короткий термін сезону полювання на хутрового звіра,
- невелика щільність зайця в угіддях,
- мінімальна здобичливість в порівнянні з полюванням з рушницею.

Усе це ставить борзятників в розділ скоріше естетів, ніж мисливців (здобувачів) у прямому розумінні. Але, незважаючи на всі ці та інші труднощі, в Україні все ж є закохані в породу люди, фанати, які не просто тримають хортів, як домашніх улюбленців, але і підтримують в них робочі якості, регулярно беруть участь в польових випробуваннях, виставках, привозять в Україну собак нової крові, підтримують престиж країни на міжнародних заходах. Таких ентузіастів в масштабі країни дуже мало, але тільки на їх плечах і тримається високий рівень робочого поголів'я хортів.

Здавалося б, що керівні організації повинні всіляко підтримувати борзятників і сприяти тому, щоб полювання з хортами не стало відданням старизни, але останнім часом власники хортів не лише не відчувають ніякої підтримки з боку ФМСУ, в деяких її діях і прийнятих документах явно бачимо дискримінацію хортів, утиск прав борзятників і "закручування гайок".

Мова про "Положення про терміни і умови підготовки собак мисливських порід до випробувань і змагань", прийняте Кінологічною Радою 26.03.09г. і затверджене ДКЛГУ 03.09.09г. Згідно з цим документом, терміни, відведені для всієї польової роботи з хортами, тобто для випробувань, змагань і підготовки до них, обмежуються термінами сезону полювання на хутрового звіра. Якщо в середньому тривалість сезону складає два з половиною місяці, а дозволені для полювання дні - це субота і неділя (у більшості регіонів - тільки один з цих днів), то нескладно підрахувати, що для законослухняного мисливця це всього 10-26 виходів в поле з собакою, причому не лише для полювання, а й для підготовки до нього, а також для випробувань. Очевидно, що за такий нестерпно короткий термін не те, що фізично підготувати собаку нереально, в деяких областях з низькою щільністю звіра можна і зайця-то не зустріти в угіддях жодного разу. Ось вам, борзятники, і "мисливський сезон", ось і пополювали…

Заради 10-ти днів (вдумайтеся в ці цифри!) чи варто тримати мисливцеві упродовж цілого року великого собаку?! Відповідь очевидна - кращою антиреклами для хортів не придумаєш. Про яке збереження і розвиток робочих якостей можна говорити при такому "польовому дозвіллі"?! Ясно одне - подібні закони згубні для мисливської породи, це винищування робочого поголів'я хортів в Україні.

В тій самій Росії, де терміни полювання на хутрового набагато більші, для власників хортів і гончаків сезон починається раніше на 2 тижні для того, щоб собаки втягнулися і були до відкриття в належній фізичній формі. У нас же на всю польову роботу з хортами відвели 10 (!) днів на рік, тоді як собак усіх інших порід дозволено тренувати практично цілий рік. Це не просто несправедливість, це фактично знищення хорта, як робочого собаки.

Якщо причиною виникнення таких указів є "турбота" про збереження поголів'я зайця, то хочемо запевнити Вас, що не мисливець з хортом представляє реальну загрозу для нього, а в першу чергу - фарщик, петельщик і сільськогосподарські отрутохімікати. Загальновідомо, що хорту практично не під силу упіймати здорового, міцного русака, він ловить лише звіра неповноцінного, що для популяції зайця тільки на користь.

Не варто забувати і про те, що загальна кількість впійманого хортами зайця дуже мала в порівнянні із здобутим мисливцями з рушницями. Для переконливості можемо привести данні з проведених в жовтні місяці випробувань хортів у 2002, 2003, 2006, 2007, 2008, 2009 роках:

Дата
прове-
дення
випро-
бувань
Місце
прове-
дення
випро-
бувань
Кіль-
кість
собак,
що
пройшли
випро-
бування
Кіль-
кість
отри-
маних
дипло-
мів
Відно-
шення
кіль-
кості
отри-
маних
дипло-
мів
до
кіль-
кості
собак,
%
Кіль-
кість
упій-
маних
зайців
на
випро-
буваннях
Відно-
шення
кіль-
кості
упій-
маних
зайців
до
кіль-
кості
собак,
%
12-13 жовтня 2002 року Миколаївська область2141914.7
25-26 жовтня 2003 року Миколаїв-
ська область
10 3 300 0
7-8 жовтня 2006 рокуОдеська область 2912 413 10.3
20-21 жовтня 2007 рокуМиколаїв-
ська область
24 0 0 1 4.2
жовтень 2007 рокуТернопіль-
ська область
298 27.6 310.3
середина жовтня 2008 рокуМиколаїв-
ська область
2718 66.7 4 14.8
18-19 жовтня 2008 рокуДніпропет-
ровська область
49 18 36.7 3 6.1
25-26 жовтня 2008 рокуОдеська область 5031 627 14
10-11 жовтня 2009 року Тернопіль-
ська область
38 24 634 10.5
16-18 жовтня 2009 рокуОдеська область 52 2140.4 7 13.5
24-25 жовтня 2009 року Миколаїв-
ська область
53 1732.1 00
31 жовтня - 1 листопада 2009 року Миколаїв-
ська область
38 1744.7* 3 7.9
31 жовтня -1 листопада 2009 рокуДніпропет-
ровська область
68 Немає даних Немає даних3** 4.4***

*Середнє арифметичне значення відношення отриманих дипломів до кількості собак дорівнює 38, а це означає, що кожний третій собака отримав диплом, і його можна буде використовувати в племінній роботі.
** Сподіваємося, всім зрозуміло, що така кількість впійманих зайців не наносить серйозної шкоди популяції в усій країні.
*** Як бачимо,відсоток упіймання не виходить за 15. Середнє арифметичне його значення наближається до 7.75, а це означає, що в більшості випадків лише кожний 13-й собака здатний впіймати звіра. Вдумайтеся у ці цифри!


Хочеться сподіватися, що наші слова будуть почуті вами, шановані керівники і законотворці, і ви не допустите знищення в Україні найкрасивішого, найвидовищного, історично найдревнішого і найчеснішого по відношенню до звіра полювання - полювання з хортами. Дуже просимо вас переглянути терміни підготовки хортів і повернути борзятникам жовтень - єдиний місяць придатний для проведення випробувань та змагань хортів на території всієї країни.


З повагою і надією на розуміння,
Просвєтова Ірина та Демидчик Олена.Скачать текст в формате Word

Адреса:
Голові Державного комітету лісового господарства України Шершуну М. Х.
вул. Ш. Руставелі, 9-a, м. Київ, 01601
E-mail: admin(собака)dklg.gov.ua

Президенту ФМСУ Голубченко А.К.
вул. Верховинна, 36 а, м. Київ, 03115.
E-mail: fmsu.office(собака)gmail.comПервое открытое письмо. Из серии "Битва за октябрь!"
Как ФОСУ популяризацией охоты с борзой занимается. Из серии "Битва за октябрь!"
Положение о сроках и условиях подготовки охотничьих собак к испытаниям и состязаниям

Другие новости сайта borzoi.org.ua

20 июля, 2010 | Helena


« Предыдущий - Следующий »
---------------------------------------------

Комментарий

вот и получается примерно за тридцать выходов в поле один погибший заяц!а вы посчитали сколяко получается насмерть перепуганных зайцев?

серый волк - 26 июля, 2010 - 16:10:17
--------------------------


Серый волк, Вы о чем?

Helena - 26 июля, 2010 - 17:25:04
--------------------------


Ну да, а после прохождения бригады ружейников перепуганных не остается, т.к. всем приходит трындец((...

Ирчик - 30 июля, 2010 - 14:04:06
--------------------------


Не всем! Если "подкова" ходит без собаки, а это в большинстве случаев так и есть, то "трындец" приходит не всем, вернее, не сразу, некоторые умрут от ран в этот же день, не будучи добраными, некоторые проживут еще несколько дней и станут легкой добычей для хищников...

Helena - 01 авг., 2010 - 09:53:27
--------------------------


Оставить комментарий

Для комментирования вы должны зайти как пользователь

Категории

Поиск

Реклама