Добавить в закладки

Змагання хортів

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

Нашла в своих электронных закромах!
Это статья из местной Татарбунарской газеты "Лиман" о кубке Мачеварианова 2005 года. Очень тепло и по-доброму написана, чувствуется, что автор большой любитель природы.
Текст на украинском языке.

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

Буджацький степ вздовж берегів чорноморських лиманів в променях осіннього сонця під широким небом заповнений теплими фарбами. Лісосмуги позолотила осінь, а там, за простором лиману, в синій далечині, розтала морська коса. Запах полину і чебрецю змішався з морським вітром, і сріблястим павутинням спливає „бабине літо”. Пролетіли дикі гуси, з під ніг зірвався в повітря вальдшнеп, перебігла степовий шлях зграйка куріпок. В ці хвилини відчуваєш дотик до Вічної Природи...

З сивини віків, живою легендою повертається в наші часи змагання ловчих псів. Знаком княжої влади на Русі було володіння соколами і борзими - гармонія сили і влади.

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

Сучасний мисливець, озброєний останнім дивом стрілецької зброї, за кермом всюдихідного джипа виглядає жахливим і примітивним смертоносним створінням для живої природи в порівнянні з парою борзих - чотирилапих мисливців. В цьому полюванні змагається сама природа. І граціозний пес, і легконогий заєць - в однакових умовах. Поламати ноги в ріллі собака має набагато більше шансів, ніж вертлявий вухань, та і далеко не кожен чотирилапий мисливець з медалями дожене сірого степового спринтера.

Саме ентузіасти відродження цих захоплюючих змагань на степових просторах зібралися в Татарбунарському районі на курорті Катранка. База відпочинку „Волна” і її трудовий колектив радо зустріли гостей з Угорщини, Росії та України. „Борзятники” з Москви, Ростову, Ставропілля, Криму, Сходу і Заходу України з’їхалися на це свято краси і азарту. Директор бази Антон Федорович Тельпіс подбав за приміщення кожному гостеві, а місцеві мисливці , як пожартував керівник товариства Друговін Володимир Михайлович, „прив’язали” на полях зайців, щоб ті не повтікали в очерета плавнів.

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

І ось початок. На столі виблискують кубки і нагороди майбутнім переможцям, метушиться оператор телебачення, учасники шикуються на стадіоні для урочистого відкриття. Від керівництва району гостей вітає голова райдержадміністрації Наталя Григорівна Кожухаренко і наголошує на тому, що в Татарбунарському районі такі змагання відбуваються вперше, і районна влада буде надалі сприяти цьому починанню.

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

Змагання тривають кілька днів, доки визначиться дійсний чотириногий лідер в породах: „руська псова борза” і „грейгаунд”. Крім цих найбільш чисельних представників на змаганнях представлені уіпет і афганська борза. Як сказав учасник змагань з м. Лохвиця Петро Середняк, головне не приз, а можливість спілкуватися ентузіастам цієї доброї справи, адже виховують не тільки собаку, а виховуються і наші діти в контакті з такою розумною і відданою твариною.
Напружені дні змагань і вечеря за келихом доброго бессарабського вина - незабутня подія. Дуже цікаві люди з’їхалися на Катранку: експерт першої категорії Молєв Сергій Юрійович, викладач московської ветеринарної академії Алєйнік Валентина Михайлівна, письменник-дослідник Ігор Соловйов, давній ентузіаст Ковальов Володимир Григорович та багато інших.. Організатор цього дійства -- Юріцин Юрій Федорович.

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

Степом суне шеренга мисливців з собаками. Зривається заєць, звільняється з повідка свора хортів -- і незабутні секунди стрімкого бігу за степовим русаком. Це треба бачити! Спочатку заєць „пішки” стрибає в одному йому відомому напрямі, та за кілька секунд, відчувши переслідувачів, зривається на галоп, потім починає закручувати такі віражі, що собаки на поворотах летять шкереберть, здіймаючи куряву, обдирають на лапах шкіру і хапають пащами повітря, а вертлявий спринтер через посадку - і щасть в очерет...тільки хвостик мелькне. Обережний лис, відчувши здалеку наближення такої галасливої кампанії, завбачливо, глибокою борозною зникає в степовому просторі.
Вже і сонце сідає за обрій, тягне з лиману прохолодний вітерець – швидко минає день з цікавими мисливськими пригодами найстародавнішого виду полювання.

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

За кілька днів - фінал змагань. Нарешті перестав іти дрібний дощик, і осіннє сонце почало пригрівати приморський степ. Земля після дводенного дощу вже розм’якла, і собаки не обдирали лапи до крові. Фінал був більш вдалий для мисливців на трофеї. Та головне, що вирішилося головне питання – визначили переможців серед більш ніж восьми десятків хортів.

В номінації „руська псова борза” стала лідером собака Зазноба (володар Собєнніков Д., Москва), в номінації „грейгаунд”.перше місце поділили Чілі Пеппер (володар Собєнніков Д., Москва) та Леді Кілер (володар Дмитрієв Г., Ставропіль).

 Катранка 2005 борзые фото Рубина

Святковий вечір з врученням нагород розпочався при свічах, бо місцеві енергетики вирішили, що так буде романтичніше. Що правда, після серії телефонних дзвінків і не дуже приємних розмов на курорт подали струм.

Десь поряд шуміло море, яскраво сяяли в нічному небі зорі і ґелґотіли невидимі гуси на просторі лиману. На ранок швидкі колеса розвезуть гостей, і знову тиша опанує Катранкою...


Петро Рибін,
Татарбунари
Фото автора


При копировании активная ссылка обязательна!Другие новости сайта borzoi.org.ua

11 апр., 2020 | Helena


« Предыдущий - Следующий »
---------------------------------------------

Комментарий

Комментариев еще нет. Вы можете стать первым!
Регистрация не обязательна!

Оставить комментарий

Для комментирования вы должны зайти как пользователь

Категории

Поиск

Реклама