Добавить в закладки

Правила перевозки собак, действующие в Украине

Выдержки из законов, приказов, постановлений и правил, действующих в настоящее время на территории Украины
(в оригинале на украинском языке).


=========================================================
ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЙ ТРАНСПОРТ
=========================================================

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ`ЯЗКУ УКРАЇНИ
НАКАЗ від 27.12.2006 №1196
"Про затвердження Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України"
Зі змінами від 22.07.2011 за N 235


РОЗДІЛ 10. ПАСАЖИРСЬКІ ТАРИФИ

10.14. Оплата за перевезення великих собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів пасажирами в пасажирських вагонах, а також у багажних вагонах пасажирських поїздів, свійської птиці у загальних вагонах місцевих поїздів та регіональних поїздів сплачується за особину чи місце як за 20 кг багажу незалежно від наявності ручної поклажі.

Перевезення собак-супровідників, що супроводжують інвалідів-сліпих, не оплачується.


РОЗДІЛ 15. ПЕРЕВЕЗЕННЯ РУЧНОЇ ПОКЛАЖІ, ЖИВИХ ТВАРИН І ПТАХІВ

15.7. Перевезення собак незалежно від розміру при собі у купе пасажирського чи швидкого поїзда, у тому числі собак-супровідників сліпих, дозволяється лише в купейному вагоні за умови викупу пасажиром всіх місць купе. Великі собаки (вищі 45 см, не більше одного) перевозяться у намордниках на ланцюжках або ремінних прив'язках, малі собаки - в ящиках, корзинах, клітках (не більше двох особин).

У плацкартних вагонах нічних швидких та пасажирських поїздів, вагонах 2-го класу поїздів "Регіональний експрес", Інтерсіті (ІС) та Інтерсіті+ (ІС+) кімнатні тварини не більше двох особин (малі собаки, коти тощо) перевозяться в ящиках, корзинах, клітках або контейнерах із водонепроникним абсорбуючим дном (не більше одного місця ручної поклажі), які розміщуються на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

У регіональних поїздах великі собаки перевозяться у крайніх тамбурах першого і останнього вагонів під наглядом супровідника, а малі собаки розміщуються під місцями для сидіння в ящиках, корзинах, клітках (не більше двох особин).

Дрібні кімнатні тварини (крім собак) та кімнатні декоративні птахи перевозяться у всіх типах вагонів незалежно від наявності ручної поклажі і повинні бути поміщені в ящики, корзини, клітки (не більше одного місця ручної поклажі) й вільно розміщатися на місцях, відведених для ручної поклажі.

Наявність оформленого належним чином ветеринарного документа для собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів є обов'язковим.

Оформлення проїзних документів на всі місця у купе (оформлення окремого купе для дрібних кімнатних тварин і кімнатних декоративних птахів у клітках) не є обов'язковим.

Оформлення перевезення здійснюється багажною квитанцією з написом на лицьовому боці "Багаж на руках пасажира" або квитанцією за формою ЛУ-12а чи перевізним документом, оформленим електронним способом, окремо для великого собаки чи місця ручної поклажі (ящика, корзини, клітки).


15.8. Пасажир - супровідник тварин повинен сам турбуватись про них: годувати, поїти та прибирати за ними, упереджувати порушення санітарно-гігієнічних умов.


15.10. Перевезення диких тварин в ручній поклажі забороняється.


РОЗДІЛ 22. ПЕРЕВЕЗЕННЯ БАГАЖУ

22.3. До перевезення багажем не допускаються:
тварини, за винятком собак, дрібних домашніх тварин, бджіл і птахів у клітках або в іншій відповідній тарі;

22.27. Прийняття до перевезення у багажному вагоні собак, дрібних домашніх тварин, бджіл і птахів проводиться за умови, що перевезення здійснюється без перевантажування на шляху прямування


РОЗДІЛ 34. ПРИМІСЬКИЙ ТАРИФ

34.8. Вартість перевезення великих і малих собак (крім однієї особини), кімнатних тварин, кімнатних декоративних птахів та свійської птиці (крім одного ящика, корзини чи клітки), а також велосипедів становить половину вартості проїзду дорослого пасажира за кожну особину чи місце.

34.9. Перевезення собак-супровідників, що супроводжують інвалідів-сліпих, не оплачується.


РОЗДІЛ 35. ПЕРЕВЕЗЕННЯ РУЧНОЇ ПОКЛАЖІ ТА ЖИВИХ ТВАРИН У ПРИМІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

35.7. Великі собаки (вищі 45 см) перевозяться у тамбурі вагона поїзда (не більше одного собаки в тамбурі) у намордниках на металевій чи міцній шкіряній прив'язі під наглядом супровідника.

Малі собаки (не більше двох собак) перевозяться в приміських поїздах на руках або під сидінням власника собаки.

Великі та малі собаки перевозяться понад встановлену норму ручної поклажі.


35.9. Великі і малі собаки (крім однієї особини), кімнатні тварини, кімнатні декоративні птахи та свійська птиця (крім одного ящика, корзини чи клітки) перевозяться за додатково придбаним квитком, що становить половину вартості проїзду дорослого пасажира.


=======================================================
ТРАМВАЙ, ТРОЛЕЙБУС, МЕТРО
=======================================================

МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З від 09.10.2006 N 329
"Про затвердження Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України" втратив чинність.


ЗАКОН УКРАЇНИ
Про міський електричний транспорт
Із змінами N 1812-VIII від 17.01.2017

Розділ II
ПЕРЕВЕЗЕННЯ МІСЬКИМ ЕЛЕКТРИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ
Стаття 4. Порядок надання транспортних послуг
8. Правила користування міським електричним транспортом затверджуються відповідним органом місцевого самоврядування. Вони визначають порядок проїзду і його оплати, права та обов’язки пасажирів, а також взаємовідносини перевізників і пасажирів під час надання транспортних послуг, враховуючи особливості
транспортної інфраструктури та наявність автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Стаття 6. Права та обов'язки пасажирів
1. Права та обов'язки пасажирів, порядок проїзду і його оплати визначаються Правилами користування міським електричним транспортом.

Розділ IV
ВІДНОСИНИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ІНШИХ ЗАМОВНИКІВ З ПЕРЕВІЗНИКАМИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ
Стаття 13. Обов'язки та права перевізника
1. Перевізник зобов'язаний:
інформувати пасажирів про правила користування міським електричним транспортом;


ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 23 грудня 2004 р. N 1735
"Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом"

27. Перелік речей, які пасажирам забороняється перевозити, встановлюється Правилами користування міським електричним транспортом.


=======================================================
САМОЛЕТ, ВЕРТОЛЕТ - АВИАЦИОННЫЙ ТРАНСПОРТ
=======================================================

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З від 14.03.2006 N 187
"Про затвердження Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу " втратив чинність.


МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ від 30.11.2012 № 735
Про затвердження Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу
ІХ. Перевезення деяких категорій пасажирів
Глава 1. Перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями або інвалідів
8. Незрячих та глухих пасажирів, яких супроводжує собака-поводир, розміщують на місцях, де є вдосталь простору для собаки, неподалік від запасного виходу. Собака-поводир перевозиться безкоштовно.

XIІІ. Перевезення деяких категорій багажу
Глава 2. Перевезення тварин (птахів)

1. Транспортування собак, котів, домашніх птахів та інших домашніх тварин має здійснюватися за умови одержання дозволу перевізника під час бронювання до початку перевезення. Тварини обов'язково мають бути належним чином розміщені у контейнерах/клітках і мати чинні свідоцтва про вакцинації та довідки про стан здоров'я, дозволи на ввезення в країну призначення чи транзиту. Тварини повинні бути чисті, охайні та не мати неприємного запаху. Перевізник має право визначати спосіб перевезення і обмежити кількість тварин, що дозволяється перевозити на одному рейсі.

2. Перевезення тварин, прийнятих як зареєстрований багаж разом з контейнером і харчуванням, повинно оплачуватися як додаткова послуга, за яку пасажир має сплатити відповідний тариф, установлений перевізником.

3. Службові собаки (собаки-поводирі), які допомагають працівникам державних органів, командам рятувальників чи сліпим/глухим пасажирам і які супроводжують таких пасажирів, перевозяться безкоштовно разом з контейнерами і продуктами для їх харчування.

4. У пасажирському салоні повітряного судна дозволяється перевозити:

службових собак у супроводі кінолога; собак-поводирів для сліпих і глухих пасажирів за умови, що на тваринах є ошийник і намордник. Службова собака, собака-поводир повинні знаходитися біля ніг пасажира/кінолога;

дрібних тварин, маса яких разом із засобами перевезення не перевищує 8 кг. Клітки птахів повинні бути покриті щільною світлонепроникною матерією.

5. Тварини, маса яких із засобом перевезення перевищує 8 кг, перевозяться тільки в багажно-вантажних відсіках повітряного судна (крім собак-поводирів).


=======================================================
АВТОБУС, МАРШРУТКА, ТАКСИ - АВТОМОБИЛЬНЫЙ ТРАНСПОРТ
=======================================================


ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
від 18 лютого 1997 р. N 176
Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту
{ Із змінами від 07.02.2018 }

I. Загальні положення
1. Ці Правила визначають порядок здійснення перевезень пасажирів та їх багажу автобусами, таксі, легковими автомобілями на замовлення, а також обслуговування пасажирів на автостанціях і є обов'язковими для виконання організаторами регулярних перевезень, замовниками транспортних послуг (далі - замовники послуг), автомобільними перевізниками, автомобільними самозайнятими перевізниками, персоналом автомобільного транспорту,
автостанціями та пасажирами.

Порядок проїзду міським пасажирським автомобільним транспортом і його оплати, права та обов’язки пасажирів, а також відносини автомобільних перевізників і пасажирів під час надання транспортних послуг, враховуючи особливості транспортної
інфраструктури та наявність автоматизованої системи обліку оплати проїзду, визначаються Правилами користування міським пасажирським автомобільним транспортом, що затверджуються відповідним органом
місцевого самоврядування.

83. Особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення мають право на безоплатне перевезення собак-поводирів, що супроводжують осіб з порушеннями зору.

85. Перевезення тварин пасажирським автомобільним транспортом здійснюється в установленому законодавством порядку.

94. Перевезення тварин на таксі здійснюється відповідно до вимог законодавства.

159. Пасажир автобуса має право:
3) перевозити тварин у встановленому законодавством порядку;


Конвенція про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і багажу
( Конвенцію ратифіковано Законом N 581-XIV(581-14) від 08.04.99)

24. Пасажир міжнародного маршруту має право:
безплатно перевозити з собою одне місце ручної поклажі, дрібних звірів та птахів у клітках, тварин (собак, котів) за плату, встановлену перевізником, з наданням при посадці на тварин, що перевозяться, документів, виданих ветеринарною службою держави, з якої тварина вивозиться;


======================================================
ОБЩИЕ ПРАВИЛА ДЛЯ ВСЕХ ВИДОВ ТРАНСПОРТА

======================================================


Постанова Кабінету Міністрів України
від 16 листопада 2011 р. № 1402
Про затвердження Правил транспортування тварин

1. Ці Правила встановлюють вимоги до перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом.

21. Не придатними для перевезення є:
- цуценята та кошенята віком до 56 днів, крім випадків, коли вони перевозяться разом з матір’ю;

Особливості транспортування домашніх тварин

40. Собаки, коти та інші дрібні тварини перевозяться у відповідних засобах перевезення із суцільним щільним дном, що можуть розташовуватися у кілька ярусів.

41. Собак і котів, що перевозяться, необхідно годувати і напувати з інтервалами, що не перевищують відповідно 24 і вісім годин.

42. У разі перевезення домашніх тварин залізничним транспортом собаки великих порід перевозяться у тамбурі вагона поїзда (не більше одного собаки в тамбурі) у намордниках на міцному повідку під наглядом супроводжуючої особи, а собаки малих порід перевозяться на руках або під сидінням власника.

Інші тварини (не більше двох) перевозяться в засобах перевезення і розташовуються у місцях, відведених для ручної поклажі.

43. У разі перевезення домашніх тварин авіаційним транспортом у пасажирському салоні повітряного судна дозволяється перевозити:
- службових собак у супроводі кінолога;
- собак-поводирів, що супроводжують сліпих або глухих пасажирів.
При цьому службові собаки (собаки-поводирі) повинні мати ошийник та намордник і бути прив’язані до крісла біля ніг кінолога (власника);
- дрібних тварин, вага яких разом із засобом перевезення не перевищує восьми кілограмів.

Тварини, вага яких разом із засобом перевезення перевищує вісім кілограмів, перевозяться в багажно-вантажних відсіках повітряного судна. Перевезення зазначених тварин міжнародними рейсами здійснюється за наявності міжнародного ветеринарного сертифіката і дозволу на ввезення та/або вивезення.

44. У разі перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом у салоні транспортного засобу допускається перевозити дрібних тварин у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки - на сидінні (під час перевезення в таксі).МІНІСТЕРСТВО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УРСР
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УРСР
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УРСР
від 17.06.1980р.
"Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах Української РСР"

7. Власникам собак і котів дозволяється:
б) перевозити собак і котів усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, діючих на даному виді транспорту, при обов'язковому забезпеченні безпеки людей;

9. Придбання, продаж, показ на виставках і виводках, використання собак на полюванні, а також перевезення собак в інші населені пункти дозволяється при наявності у власника реєстраційного посвідчення, ветеринарного свідоцтва з відміткою у ньому про те, що собаку імунізовано проти сказу не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу (виводу).

Другие новости сайта borzoi.org.ua

14 июня, 2017 | Helena


« Предыдущий - Следующий »
---------------------------------------------

Комментарий

Вот это ПЕРВОЕ МЕСТО ----

"15.7. Перевезення великих собак (не більше однієї) у купе пасажирського чи швидкого поїзда є припустимим лише в купейному або м'якому вагоні за умови викуплення власником собаки усіх місць у купе та пред'явлення оформленого належним чином ветеринарного свідоцтва."

А если две собаки - выкупить вагон?
Три - состав?

Похоже, министра министерства транспорта и связи в детстве укусила злая собака. А теперь он мстит. И мстя его страшна :)))

Natalia - 26 нояб., 2007 - 13:28:46
--------------------------


Да уж ето точно!!! Ну я впринципе много путишествую и всьо зависит только от касира-если она любит собак-все без проблем-продает билет на собаку и вы в пути а если нет то даже если купе выкупить всьо равно возмущаютса

Наталия - 04 апр., 2008 - 21:36:42
--------------------------


Читал эти правила целиком.
Вот еще один шедевр из пункта 2.9.

"Не допускається завантаження свиней у зимовий період при зовнішній температурі повітря нижче -250С, а в літній період - великих свиней вагою більше 100 кг при температурі +250С і вище."

Сергей - 24 марта, 2010 - 06:16:10
--------------------------


А чем Вам, Сергей, не понравились 25 градусов Цельсия?

Helena - 24 марта, 2010 - 06:53:40
--------------------------


Оставить комментарий

Для комментирования вы должны зайти как пользователь

Категории

Поиск

Реклама